Košík: 0,- Kč
Přihlášení
bez zapnutého javascriptu je nutné mít zobrazen tento obrázek

Petr ŠMÍD

jméno: Petr
příjmení: ŠMÍD
výkonnost: Pokročilý houbař
kde sbírá Plzeňský kraj
co sbírá: Základní jedlé
bydliště: přihlaste se
email: přihlaste se
motto: Smutnější stav než před 5ti dny: lesy krásně mokré, ale u hřibovitých jen velké staré plodnice, nasáklé vodou a červivé. Nových jen pár a červivost 99%, použitelných asi 5 kousků. Pár klouzků kravských, pár bedel a začínající různé prašivky. Jen jedno si dovolím očekávat, mraky komárů ze stojící vody v kolejích po lesnických strojích. Kdo je věřící, bude doufat, že červencový úplněk to zvrátí.
Petr ŠMÍD

Moje úlovky a galerie

 • Křemenáče, kozáky a špičníky

  místo: Plzeňský kraj popis:

  Nikoliv v lese, ale na pozemcích zdevastované a opuštěné staré továrny, kdy bylo hodně vlhko. Krásné houby, ale často šílené houbaření v různých náletových dřevinách, např. v trnkách. Ale výsledek nádherný, více než 200 zdravých plodnic.

  datum: 18.9.2018
 • Brdy 17. září

  místo: Plzeňský kraj popis:

  Na jižní straně málo vlhkosti, v listnatém ani jehličnatém porostu ani ťuk, tedy ani prašivky. Jen na jedné lokalitě bylo vlhko, první muchomůrky červené, klouzky kravské a první hříbky smrkové, zatím jen malé. Je to dobrá zpráva, podhoubí přežilo letní vedra.

  datum: 17.9.2018
 • Žádná sláva, spíše naopak.

  místo: Plzeňský kraj popis:

  Lesy nádherně propršené, ale nalezeny jen staré velké plodnice hřibů, rozmočené a červivé, byla by jich plná nůše. Nových jako šafránu, bohužel z 99% také červivé. Jinak jen pár bedel, klouzků a začínají různé "prašivky". Jediné co očekávám v příštích dnech jsou mraky komárů z vody stojící v kolejích po těžkých lesnických strojích. Kdo je věřící tak bude doufat, že to zachrání měsíc v úplňku.

  datum: 13.7.2018
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace