Košík: 0,- Kč
Přihlášení
bez zapnutého javascriptu je nutné mít zobrazen tento obrázek

Petr ŠMÍD

jméno: Petr
příjmení: ŠMÍD
výkonnost: Pokročilý houbař
kde sbírá Plzeňský kraj
co sbírá: Základní jedlé
bydliště: přihlaste se
email: přihlaste se
motto: Smutnější stav než před 5ti dny: lesy krásně mokré, ale u hřibovitých jen velké staré plodnice, nasáklé vodou a červivé. Nových jen pár a červivost 99%, použitelných asi 5 kousků. Pár klouzků kravských, pár bedel a začínající různé prašivky. Jen jedno si dovolím očekávat, mraky komárů ze stojící vody v kolejích po lesnických strojích. Kdo je věřící, bude doufat, že červencový úplněk to zvrátí.
Petr ŠMÍD

Moje úlovky a galerie

 • Kováři a kováříčci

  místo: Plzeňský kraj popis:

  Je teplo a napršeno, tak ve starých bučinách vyrazily první houby. Zatím jen kováři, další listnaté hřiby snad později. Za hodinovou procházku byl plný baťůžek, bohužel hlavně jen velké plodnice, ty malé se v lupení špatně hledají. Jenom jeden "macek" o průměru klobouku tak 30 cm byl červivý. Jinak všechny zdravé, jak to bývá u kovářů standartní.

  datum: 7.6.2019
 • Brdy

  místo: Středočeský kraj popis:

  Hodně sucho, jen mimo vysoké porosty trochu vlhko. Ale není vše ztraceno, snad zaprší a nezačne mrznout. Ve stejné lokalitě jako minulý týden při odpoledním paběrkování asi 20-30 zdravých smrkových hříbků, většinou malé plodnice. V lese krásně, nikde nikdo ..... Když se vydaří babí léto, bývá to na houbaření nejkrásnější období.

  datum: 3.10.2018
 • Brdy

  místo: Středočeský kraj popis:

  Ve středu odpoledne na vyhrazeném parkovišti u lesa totálně plno, lidí jako o pouti. Šel jsem jenom na jedno místo, ale i tam asi ráno proběhlo víc houbařů: všude odřezky z velkých plodnic smrkových hřibů, musela jich být celkem plná nůše. Tak jsem jen "paběrkoval" a našel tak 50 malých plodnic, ideálních na sušení. Byla to krásná procházka v krásném slunném počasí.

  datum: 26.9.2018
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace