| houbař: | Roman Hujer | GPS pozice: | nezadáno |
|---|---|---|---|
| kraj: | Hlavní město Praha | Chcete spravovat svá vlastní veřejná i soukromá naleziště? Registrujte se! | |
| popis: | |||
| intenzita růstu: | něco roste | ||
Vrrr! Poslouchám jen registrované a přihlášené uživatele! Pokud mi chcete dávat povely a hlídat nový obsah, tak se přihlaste nebo registruje!
Dobrý den, neví někdo prosím co je to za houbu, díky Roman
čechratka podvinutá - pozor jedovatá!
Díky už jsem jí sněd a žiju :)
Dříve byla považována za vynikající jedlou houbu, ale v současné době se řadí mezi jedovaté druhy. Nebyly v ní objeveny žádné toxické látky a nezpůsobuje pravé otravy, ale při opakovaném konzumování může u některých lidí vyvolávat autoimunitní alergické reakce. K prvním nepříjemným příznakům těchto reakcí patří třesavka, pocit úzkosti, vysoká teplota a bolesti ve spodní části zad. Tyto projevy jsou předzvěstí akutního selhání ledvin, což může znamenat i smrt. K těmto reakcím může dojít až po několikaleté konzumaci!
Ty seš teda gurmán Romane:-),já jsem podobně votestoval ryzce hnědýho a na pohodu:-))