Košík: 0,- Kč
Přihlášení
bez zapnutého javascriptu je nutné mít zobrazen tento obrázek
přidat úlovek

Huja - 6.10.2016

Diskuse

  • Roman Hujer 6.10.2016 14:15

    Dobrý den, neví někdo prosím co je to za houbu, díky Roman

    odpovědět
  • Lesomil 11.10.2016 18:08

    čechratka podvinutá - pozor jedovatá!

    odpovědět
  • Roman Hujer 12.10.2016 07:30

    Díky už jsem jí sněd a žiju :)

    odpověď na komentář ID 646 odpovědět
  • Roman Hujer 12.10.2016 07:32

    Dříve byla považována za vynikající jedlou houbu, ale v současné době se řadí mezi jedovaté druhy. Nebyly v ní objeveny žádné toxické látky a nezpůsobuje pravé otravy, ale při opakovaném konzumování může u některých lidí vyvolávat autoimunitní alergické reakce. K prvním nepříjemným příznakům těchto reakcí patří třesavka, pocit úzkosti, vysoká teplota a bolesti ve spodní části zad. Tyto projevy jsou předzvěstí akutního selhání ledvin, což může znamenat i smrt. K těmto reakcím může dojít až po několikaleté konzumaci!

    odpovědět
  • Robofil 14.10.2016 13:01

    Ty seš teda gurmán Romane:-),já jsem podobně votestoval ryzce hnědýho a na pohodu:-))

    odpověď na komentář ID 650 odpovědět
  • Přidat komentář ke galerii

 

 

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace