Košík: 0,- Kč
Přihlášení
bez zapnutého javascriptu je nutné mít zobrazen tento obrázek

Sen všech houbařů aneb největší houby v Česku nenaleznete

Sen všech houbařů aneb největší houby v Česku nenaleznete

Na výpravu za největšími houbami si budete muset pořídit letenku. Pokud chcete být opravdu úspěšní, tak se vypravte do Číny. Zajímavé nadměrné houbařské úlovky však můžete nalézt i v Africe anebo Jižní Americe. Viz fotogalerie a video.

Čínská provincie Jün-nan je známá jako „království hub” díky bohaté rozmanitosti více než 600 jedlých druhů. Ale i ti nejnadšenější milovníci hub by mohli mít problém s konzumací obra, kterého se podařilo najít v tamních lesích, napsal list The Christian Science Monitor. Houba dosud neurčeného druhu měří 93 centimetrů napříč srostlými klobouky a váží 15 kilogramů.

Šťastný nálezce z okresu Ťien-šuej se obrovskou houbou pyšně chlubil a poutal na sebe pozornost desítek spoluobčanů, kteří si jeho nález fotili a natáčeli.

„Myslím, že tato houba může být zapsána do Guinnessovy knihy rekordů,“ řekla podle listu The Daily Telegraph jedna z přihlížejících. Kniha ale pamatuje na těžší houby, je v ní například zaznamenán nález sírovce žlutooranžového o váze 45 kilogramů. Houba nalezená v Číně tak má zřejmě šanci získat rekord jen díky svým rozměrům.

Zatím nebylo určeno, o jaký druh houby se jedná. Neví se tedy, zda je houba bezpečná pro člověka či ne.

V Africe se můžete vypravit na sběr Termitovníku obrovského jako např. domorodci na obrázku níže.

104798_480

Čínský houbový průmysl dosahuje objemu desítek miliónů dolarů ročně. Některé z čínských nejvybranějších a nejdražších druhů pocházejí z Jün-nanu. Například vzácná houba Tricholoma matsutake (Čirůvka větší),viz foto níže, je ceněná v Japonsku jako delikatesa.

img_5061_1000

zdroj: UK Telegraph; The Christian Science Monitor

Diskuse

  • Přidat komentář k článku

eshop_nahoubach_872x1082_872

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace